Sevgili Meslektaşlarım,

 

Düşünmek ve gerçekleştirmek çok ayrı şeyler. Hepimiz çok güzel şeyler düşünürüz ama gerçekleştirmekte ne kadar gerçekçiyiz. Konuşunca mangalda kül bırakmayanımız çok, haydi yap dediğimiz de ise Timur’un filleri misali pek kimseyi göremeyiz.

 

Sizler ve geleceğimiz için bir takım çalışmalar yapmaya çalışıyorum karınca kararınca. Yararlı olmak için elimden geldiğince uğraşıyorum. Bu uğraşılarımdan biri de siz değerli arkadaşlarımın kalitesini yükseltmek için yapmış olduğum hizmetiçi eğitimlerdeki öğretmenlik.

 

Değerli arkadaşlarım,

Bu görevimin ifası sırasında, bazı arkadaşlarımın tavırlarını anlamakta büyük güçlük çekmekteyim. Sizlere üzüm sunan bir bağcı misali, bazı arkadaşlar ise bağcıyı dövme derdinde. Bana karşı olumsuz ifadelerde bulunmaktan ne gibi çıkarların olduğunu düşünemiyorum.

 

Çok sevgili arkadaşlarım,

Herkezi dostum olarak kabul ediyor, benim gibilerinin çoğalması için çabalıyorum. Yerime ikame edecek arkadaşlarımızın olması beni en mutlu edecek olgudur. Çünkü, gelecek bizim ellerimizde planlanıp şekilleniyor. Ne olursunuz büyük önderimiz Atatürk’ün sözlerini slagon olmaktan çıkarıp yaşayan ve hedefimiz olan duygulara dönüştürelim.

 

“Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!”

 

Her dem yeni nesiller öğretmenlerin eseridir. Ben öğretmenim. Bizler öğretmeniz. Eserlerimizle övünelim.

 

Saygılarımla…