Bu ben. 60'lı yılların başında bir yaz mevsiminde, harman zamanı, sıcak bir günde, ailemin ilk çocuğu olarak dünyaya gelmişim. Ölen amcamın adından esinlenerek adımı İbrahim koymuşlar. Rahmetli amcamı tanıma imkanım olmadı, ama, adının Halil İbrahim olduğunu biliyorum. Göbek adımın Halil olduğunu söylerler. Bu amcamın hikayelerini Osman dayımdan dinlerim zaman, zaman.
1966 yılında babam rahmetli, beni kayıtsız olarak ilk okula gönderdi. Gösterdiğim başarıdan dolayı olsa gerek, öğretmenlerim beni 1. sınıfı okumuş saydılar. Seneye 2. sınıfa devam etmek üzere tatile girdik.

Harman zamanı, patoz makinesinin bizim harman yerine gideceğinden dolayı, bu makinenin arkasında malama dökülen yere arkadaşlarla bindik. Dere yatağından geçerken patoz devrildi ve sağ bacağımı kırdım. Bu nedenle ameliyat oldum. Ve tabi kayıtsız olarak gidip de okulda kazandığım 1 yılı kaybettim.
1971 yılında babamı kaybettim. 1972/1973 yılında şimdi Konya’nın bir ilçesi olan Akören Orta okuluna başladım. 1975/1976 yılında da Konya merkez Endüstri Meslek Lisesi Metal işlerin bölümü öğrencisi oldum. 1977/1978 yılında bu okulu bitirdikten sonra, bu günkü adıyla Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal İşleri bölümüne girdim. 1982 yılında mezun olup, 1982/1983 Öğretim yılında Bandırma Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri Öğretmenliğine atandım. 1984 yılında evlendim.  Mehmet ve Melih adında iki oğlum var.
1986/1987 yılında Sivas-Gemerek Endüstri Meslek Lisesine müdür olarak atandım. Burada tam 2 yıl görev yaptıktan sonra tekrar Bandırma Endüstri Meslek Lisesine geri döndüm. Halen bu okulun kadrolu öğretmeni olarak çalışmaktayım.
1985 yılında “Bilgisayar Ansiklopedisi” diye bir yayına abone oldum ve her hafta bir fasikül olmak üzere ansiklopediyi biriktirmeye başladım. Fasiküllerde  yayınlanan küçük örnek programlar dikkatimi çekmeye başladı. 1986 yılında da ATARI 800 /XL marka bir ev bilgisayarı aldım. Bende herkes gibi başlangıçta oyunlar oynadım. Bilgisayar ile birlikte verilen yaklaşık 40 sayfalık kullanma kılavuzuna bakarak programcılığın temellerini öğrendim. 1987 yılında Gemerek’te iken mutemedimiz Sadi beyin kızgınlıklarından dolayı bordro işlerinin nasıl yapıldığını öğrenip ilk ciddi anlamda ve işlem gören programımı yazdım. Bandırma’da ise bir özel öğretim kurumunun bilgisayar kurslarına katıldım. Burada COBOL dilini öğrendim ve profesyonelce olacak şekilde bordro  programını yeniden hazırladım. Bu arada C, C++ ve Pascal dillerini öğrendim. Mevcut programı Pascal diline taşıdım. Şu sıra görsel diller yaygın olarak kullanılmakta olup ben de Delphi dilini kullanmaktayım. Bu arada pek çok program hazırladım. Bunlardan bazılarını programlar içinde görebilirsiniz.
1994 – 2004 yılları arasında geçici görevle Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalıştım. Bu kurumun ihtiyacı olan programları hazırladım  ve personelin eğitimine katkıda bulundum. Bandırma ve Erdek ilçelerinde çok sayıda mahalli hizmet içi eğitimi kurslarında görev aldım.

5 Ocak 2004 tarihi itibariyle, Balıkesir İl Eğitim Hizmetleri Merkezi’nde Bilgisayar Eğitici Formatör Öğretmen olarak görevlendirildim. 15 Ekim 2004 tarihinden beri de Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde İlçe Koordinatörü olarak çalışmaktayım. Bandırma, Manyas, Ayvalık ilçelerinde Intel Master Formatör olarak, Intel Gelecek İçin Eğitim kursları verdim. Bu kurslarımız Balıkesir ilçelerinde 2006 yılı içerisinde de devam edecek.
Arkadaşlarıma başarılar dilerim.